Viljandi ja Järveveere, juuli 2018

Suvi on bussijuhile kiire tööperiood – rahvast liigub märksa rohkem ühest punktist teise ja väga tihti valitakse liikumiseks buss. Siiski leidsid 32 tegusat bussijuhti ühe suvepäeva (25. juuli), et kolleegidega kokku saada, Eestimaad uudistada, tööjuttu puhuda ja veidi lõõgastuda.

Kohtumispaigaks sai pärimusmuusikakeskus Viljandi. Imekaunis suvepäev ja suurepärane koht panid tahtmatult ümisema tuntud viisijuppi  „Puhkuse veedame kõik Viljandis“.

Tallinnapoolsed juhid oli kokku kogunud Setra S80 ja tartupoolsed Mecedes Benz O303. Põgus viiv kokkusaanud bussiseltskondadele muljete vahetuseks ning oligi aeg istumisest kangeks jäänud jalgadega hakata suviseid tänavaid mõõtma. Linna tutvustama oli palutud kohalik giid Heli Grosberg, kes bussijuhtidele Viljandi lossimägede ja vaatamisväärsuste kohta huvitavaid lugusid pajatas. Mulgimaa pealinn võttis uudistajad vastu rohkete skulptuuride, unikaalse rippsilla, romantiliste linnusevaremete, kaunite järvevaadete ja renoveeritud puitarhitektuuriga. Soovijad said külastada veetorni ja imetleda sealt kõrgelt rohelusse uppuvat linna. Pärast ekskursiooni koguneti busside juurde, et liikuda edasi Võrtsjärve äärde.

Järveveere Puhkekeskus võttis bussirahva külalislahkelt vastu. Võrtsjärve loodekaldal asuv puhkekoht oligi otse järve „veeres“, kust avanes suurepärane vaade kauguses olevale vastaskaldale. Kompleksi kuulusid mitmed palkmajad, -saunad, basseinid, kümblustünn, vibu- ja discgolfirajad.  Enne tööjutte pakuti pirukaid ja puuvilju ning soovijad  said põgusalt tutvuda puhkekeskusega.

Pärast kehakinnitust lülituti tööteemadele. Sõna võttis Lux Express juhatuse esimees Hugo Osula, kes analüüsis bussinduses toimuvat, võrdles firma praegust olukorda kümneaastataguse ajaga ja rääkis tulevikuplaanidest. Oma kõne lõpus tänas ta kahte pensionile läinud bussijuhti – Johannes Aalikut ja Toomas Tiitsonit-  kauaaegse kohusetruu töö eest ning kinkis neile firma traditsioonide kohaselt nimelised kellad. Kuna Hugo Osula oli oma sõnavõtus rõhutanud klienditeeninduse olulisust, siis tutvustas ta kohalviibijatele Lux Expressi kvaliteedijuhti Liina Kungalt ja andis talle sõna.

Liina kaasas oma sõnavõttu kogu kuulajaskonna ning koos analüüsiti kliendi seisukohast bussijuhi tegutsemist ja otsiti lahendusi võimalikele ebakõladele. Ajurünnaku lõppedes valgus seltskond puhkekeskuses laiali – kes otsis kuuma ilma eest jahutust basseinis, kes läks järve ujuma, kes suhtles kolleegidega.

Pärast kosutavat õhtusööki oli kuumaks saanud saun, mille mõnusid kohe kasutama hakati. Tegutsejaid leidus nii viburajale kui võrguväljakule.

Kaunis suvepäev oli möödunud meeldivalt ja informatiivselt. 

Kuupäev: 
Juuli, 2018