Väljasõit Riiga 14.-15. novembril 2018

Neljateistkümnenda novembri varahommikul kell 7:00 alustas EBÜ seltskond (Mootor Grupis töötavate liikmetega) reisi bussiga Scania Irizar i6s, marsruudiks Tallinn-Tartu-Valga-Valmiera-Riia. Reisi eesmärgiks oli külastada Riia Mootorimuuseumi, vahetada mõtteid seminari vormis ja võtta üks lõõgastav puhkusepäev enne tihedat ja töist jõuluaega.

Olles peale võtnud ka kolleegid Tartust, jätkati kell 10:00 teekonda Valga suunas Tartu uuest baasist Kassisilmal. Ka Valgas ootas meid osa reisiseltskonnast, et toreda retkega liituda. Kamp koos, tegime ühise lõunasöögi Hotell Metsis’e restoranis. See restoran oli ka ise omaette vaatamisväärsus kõigi oma loomatopiste ja põneva interjööriga. Kõhud täis, viis tee edasi Riia Motomuuseumi suunas. Teel Riiga tegi Tõnu Piibur meile toreda ülevaate Motomuuseumi ajaloost ja kõigest põnevast, mis seal ees ootamas. Jõudsimegi Motomuuseumisse, seal ühinesid reisiseltskonnaga ka Hugo Osula, Janno Ritsberg ja Liina Kungla.

Motomuuseumi huvitav väljapanek üle vaadatud, liikusime edasi Hotelli Tallink, kus reisiseltskond ööseks peavarju sai. Õhtusöögiks seadsime sammud Riia vanalinnas asuvasse Pubi trahterisse, kus lisaks õhtusöögile toimus ka EBÜ uute liikmete vastuvõtt ning arutati asjalikke teemasid seminari vormis. Hugo vestles meestega ja tegi meile hea ülevaate Mootor Grupi töödest ja tegemistest tervikuna, Janno Ritsberg rääkis töödest ja tegemistest Luxi Läti ja Leedu baasides. Arutleti meie tööd puudutavaid olulisi teemasid.

Järgmisel hommikul alustasime tagasiteed Riia-Valga-Tartu-Tallinn.
Osalenud jäid reisiga väga rahule ja tänavad kõiki korraldajaid, toetajaid ja kolleege, kes selle ürituse õhkkonna meeldivaks muutsid.      

Kuupäev: 
November, 2018