06. september - Narva Linnus ja Noorus Spa

Päikeseküllasel ja suviselt soojal septembrivarahommikul kogunesid Eesti Bussijuhtide Ühingu liikmed Tallinnas ja Tartus bussidesse, et võtta ette sügisretk Ida -Virumaale.

Suvine kiire aeg oli läbi saanud, vaim ja keha vajasid veidi puhkust ja kolleegidega suhtlemist mittetöises atmosfääris.
Kuna seekord oli "läänepoolt" tulijaid eriti rohkelt, siis Tallinnast alustas teed Scania Irizar. Lõunast liikus idapiirile ajalooline Mersedes Benz O303.
Narvas Peetri platsil said keskpäeval kokku 75 bussijuhti - Narva linn polnud enne sellist EBÜ sinistes särkides ja bussijuhimütsides inimhulka näinud. Huviga tuldi lähemale ja uuriti, mis organisatsiooniga on tegu.
Narvas tutvusid bussijuhid vastavatud bastionikäikudega ja linna põhjasõjaeelsete kaitserajatiste ajalooga kuni tänapäevani välja. Ekskursioon linnaalustes käikudes ja tunnelites oli huvitav ja informatiivne. Pärast kosutavat lõunasööki kulgesid bussid Narva-Jõesuu Spasse Noorus, et vee -ja saunamõnusid nautida. Kolleegidega suheldes ja erinevates basseinides-saunades lõõgastudes, möödusid tunnid nagu linnutiivul. Bussijuhte oli koos palju, jututeemasid ja tervislikke ajaveetmispaiku piisavalt.
Õhtusöögilauas puudutati aktuaalset teemat ja leiti ühiselt, et bussirool ja alkohol kokku ei sobi. EBÜ liikmed taunisid purjuspäi bussirooli keeramist ja avaldasid arvamust, et bussijuhtide töölevõtmisel peab kandidaadi tausta põhjalikumalt uurima. Õhtuse konstruktiivse jutuajamise lõpetas positiivsete mõtetega Mootor Grupp AS juhatuse esimehe Hugo Osula kõne ja uuele EBÜ liikmetele liikmepiletite kätteandmine.

Järgmisel hommikul peale hommikusööki hakkasid bussid liikuma kodupoole. Enne kui kaks bussi erinevatesse suundadesse keerasid, külastati üheskoos veel Kukruse Polaarmõisa. Järjekordne huvitav koosviibimine oli lõppemas, kuid ees ootavad uued kohtumised.

Kuupäev: 
September, 2016