Ühingust

bussijuhidSelleks, et väärtustada bussijuhi elukutset loodi 2011 sügise hakul Eesti Bussijuhtide Ühing, edaspidi EBÜ.

Kuigi algatajaks olid SEBE bussijuhid, loodi ühing kõigi Eesti bussijuhtide jaoks. Kohtame me ju iga päev teedel oma kolleege, tervitame neid käe tõstmisega, kuid juttu ei ole me kunagi saanud ajada. Nii ei oska aimatagi, et vastutuleva bussi roolis on sedavõrd tore inimene, kes oma elukutsele suurt au teeb.

EBÜ loodi eelkõige selleks, et Eestimaa teedel sõitvad bussijuhid saaksid omavahel tuttavaks ja arutada omavahel bussijuhi elukutsega seotud küsimusi. Sealt edasine sõltub juba kõik bussijuhtidest enesest – ühingus saab nii töiseid arutelusid korraldada kui ka mõnusalt vaba aega veeta. Ühing on rohkem nagu klubi, see ei kohusta kedagi millekski, kuid loodame, et paljud leiavad selles meeldiva suhtluskoha mõttekaaslastega.

Oma eeskujuks oleme võtnud Soomes tegutseva tellimusreiside bussijuhtide ühingu Charter Club’i. Nad on tegutsenud juba üle 20 aasta ja liikmeid on tänaseks lausa 1 500. Nii nagu soomlastelegi, on meie eesmärgiks tutvustada noortele bussijuhi elukutset, tõsta bussinduse mainet, korraldada arendavaid ja lõbusaid üritusi ja palju-palju muud.

Kõigil, kes liituvad EBÜ’ga, on võimalik seda kujundada just selliseks, nagu on nende meelest kõige parem ja vajalik.

Kui tunned ühingu vastu huvi, siis helista Evald Lassi telefoninumbril 515 4399 või võta ühendust konkreetse regiooni kontaktisikuga.